"Origo" iepirkšanās un biznesa centra interjera dizains

“Origo” iecerēts ne tikai kā tirdzniecības centrs un biroju ēka, bet arī kā vieta, kurā uzkavēties un pavadīt laiku, tāpēc interjers šeit sapludināts ar vides mākslu. Iedzīvinot “vietas”, “laika” un “attāluma” koncepcijas, centrā izveidotas lielākas un mazākas vietzīmes, kas ne vien bagātina vidi, bet palīdz orientēties ēkā. “Laiks” iemiesots centrālā ātrija pulkstenī, bet grīdās iestrādātie attālumi līdz pilsētām atsaucas uz kādreizējo pasta ēku, kas kalpoja par ceļa atskaites punktu. Dažādās koncepcijas redzamas arī atšķirīgās krāsās un grafiskajos elementos.

Pasūtītājs "Linstow Baltic" jau sākotnēji izvirzīja uzstādījumu par “Origo” kā ilgtspējīgu, mūsdienīgu un iekļaujošu ēku, kuras dizaina centrā ir ēkas lietotājs. Lai nodrošinātu vienlīdz patīkamu pieredzi visa centra apmeklējuma garumā, dizaina autori un pasūtītājs akcentēja sinerģijas nozīmi starp atsevišķām projekta daļām, tāpēc ēkas arhitektūra ("Depo projekts"), interjera dizains (“xcelsior”), ainavu arhitektūra ("Alps ainavu darbnīca") un navigācija (Tatjana Raičiņeca) veidota kā vienots veselums. “Origo” izdevies iegūt BREEAM sertifikātu ar augstāko noslēdzošo vērtējumu starp visiem tirdzniecības centriem Baltijas valstīs.

Interjeram izvēlētie kafijas toņi, kas papildināti ar pelēcinātiem krāsas akcentiem, rada mierpilnu atmosfēru. Krāsu gammai komplimentē arī dabiskie apdares materiāli. Masīva ozolkoka latojums ēkā ienes ziemeļniecisku mājīgūmu, savukārt izturīgās Dekton grīdas flīzes ir ilgtspējīga izvēle, kas atmaksāsies ilgtermiņā. Centra apgaismošanai izvēlēti grafiski gaismekļi, kas kārtoti dažādās organiskās kompozīcijās, un vienlaikus kalpo arī kā navigācijas elements.

Augstākajos stāvos, kuros izvietoti biroji, telpas tiek tuvinātas dabai. Publiskās zonas gaišo un tīro interjeru papildina augi un zaļās sienas, kas sapludina iekštelpas ar starp birojiem izveidotajiem apzaļumotajiem iekšpagalmiem.

Līdztekus ilgtspējai, bija būtiski radīt arī iekļaujošu vidi. Centra plānojums, navigācijas sistēma, vadulas un citi elementi veidoti tā, lai telpas būtu pieejamas arī cilvēkiem ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem. Tāpat padomāts par jaunajiem vecākiem, kuriem radīta plaša un pārdomāta mazuļu telpa.