Piezīmes no Milānas

Atzīmējot savu 60. jubileju, pēc divu gadu pārtraukuma Milānā ierastajā formātā atkal atgriezās *Salone del Mobile* dizaina mese. Arī xcelsior devās uz Milānu, lai iepazītu jaunākos produktus, satiktu sen neredzētus draugus un sadarbības partnerus, kā arī lai smeltos iedvesmu.

Lasīt tālāk

Īsa skandināvu dizaina vēsture

No amatniecības saknēm un modernisma tuvināšanas dabai līdz “skandināvu dizaina” dzimšanai ASV un *hygge*.

Lasīt tālāk

Izkliedētais darbs

Izkliedēta darba modeļa ieviešana — neatkarīgi no tā, vai tas lielākoties notiek klātienē, ir daļēji attālināts, hibrīds vai pilnīgi attālināts — neapšaubāmi ietekmēs arī darba vietu dizainu – gan darbinieku mājās, gan uzņēmumu birojos, gan kopdarba telpās.

Lasīt tālāk

"Origo" iepirkšanās un biznesa centra interjera dizains

"Origo" iepirkšanās un biznesa centrs, kura interjera dizainu veidojis "xcelsior" izcīnījis Rīgas arhitektūras balvu 2021.

Lasīt tālāk

Arts & Crafts atgriešanās

Lai gan kopš Arts & Crafts kustības pirmsākumiem pagājuši teju divi gadsimti, problēmas, ar ko kustība cīnījās, ir aktuālākas nekā jebkad agrāk.

Lasīt tālāk

xcelsior laiktelpa

Ārpus gaistošām tendencēm, bet, sekojot laikmeta garam, xcelsior ceļo laikā un telpā, lai atklātu dizaina un arhitektūras dažādās šķautnes.

Lasīt tālāk

Dizaina trofeja – krēsls

Runājot par dizaina ikonām, visbiežāk tiek piesaukts tieši krēsls. Laika gaitā tas pieņēmis dažādas formas, stilus un konstrukcijas, taču mūsu attiecības ar krēslu ir nemainīgi personiskas.

Lasīt tālāk

Dabai draudzīgs ārtelpas apgaismojums

Plānojot āra apgaismojumu, mazāk pavisam noteikti ir vairāk.

Lasīt tālāk

Vipp jaunā virtuve V2

vipp jaunās virtuves izsmalcinātā estētiska,aizved mūs no uzņēmuma saknēm Dānijā līdz pat Japānai.

Lasīt tālāk

Club Office koncepts

Meklējot jaunu biroju tipoloģiju un veidus, kā turpmāk strādāt kopā, Vitra izstrādājusi biroju konceptu, kas stiprina darbinieku piederības sajūtu uzņēmumam.

Lasīt tālāk

Kas sekos "mašīnai dzīvošanai"?

Pavadot tik daudz laika mājās, neizbēgami mainīsies tās kvalitātes, kuras meklējam savā mājoklī.

Lasīt tālāk

Darbs no mājām

Vai zināji, ka pirmo darba krēslu izgudroja Čārlzs Darvins? Lasi, kā laika gaitā mainījies darbs no mājām!

Lasīt tālāk

Vitra Summit 2020 apskats: jaunais normālais

Kā pandēmija mainīs mūsu mājas, birojus un pilsētas jau tuvākajā nākotnē? Sniedzam savu ieskatu Vitra rīkotajā konferencē.

Lasīt tālāk

Kolekcijas vērts dizains

Mēs jau gadiem ilgi eam veidojuši izlasi ar labākajām dizaina lietām, un tajā atrodami arī daudzi nenovērtējami priekšmeti. Pašķirsim priekškaru un ielūkosimies xcelsior kolekcijā.

Lasīt tālāk

xcelsior way of life

Mājām nepiemīt pareizs izmērs vai pareizs stils. xcelsior aizrauj uzdevums iemiesot mūsu dažādos dzīves veidus arhitektūrā un dizainā – no plānojuma līdz pat kafijas krūzei.

Lasīt tālāk

Diogene mikro māja dzīvei ārpus tīkla

Mēs atsakāmies noticēt, ka māju robežas ir novilktas līdz ar ēkas sienām. Katrs tās nosaka pats – tās var iezīmēt cilvēki, puķudobes vai horizonta aprises – un dažiem no mums mājas ir visa plašā pasaule.

Lasīt tālāk

Galvenajā lomā - ārtelpa!

Lai arī katru pavasari mūsu uzmanība atkal un atkal no jauna ieslīd tik daudzsološajā, veldzējošajā vīzijā par terases, balkona, dārza vai pat vesela parka, vasaras kafejnīcas vai savvaļas piknika neizsmeļamo potenciālu, tomēr nekad vēl šī uzmanība nav bijusi tik kolektīva un līdz ar to - tik mērķtiecīga!

Lasīt tālāk

No dizaina veikala uz dizaina māju Berga Bazārā, Elizabetes 83a.

xcelsior šo jauno gadu iesāk ar simbolisku projektu – xcelsior dizaina mājas atklāšanu vienā no nozīmīgākajiem Rīgas vēsturiskās arhitektūras paraugiem – sarkanajā koka namiņā Berga Bazārā.

Lasīt tālāk

Dizaina rītdienas ietvars. Salone del Mobile 2019.

Šogad partnerība, nevis individualitāte, tāpat kā risinājums, nevis produkts, ir visas interjera dizaina un mēbeļu nozares stratēģiskās attīstības tendence.

Lasīt tālāk

Xcelsior un Lumas ekspozīcija dizainā un fotomākslā SASPĒLE

No 16. līdz 29. novembrim xcelsior dizaina telpā būs apskatāma ekspozīcija dizainā un fotomākslā SASPĒLE. Xcelsior dizaina izlases jaunākie produkti saspēlē ar Lumas aktuālākajiem fotomākslas autordarbiem.

Lasīt tālāk

Edra Pack by Francesco Binfaré

Itāļu ražotājs Edra nekad nebeidz pārsteigt. Šoreiz vainīgais ir dizainers Frančesko Binfarē, kurš radījis milzīgu dīvānu asismetriska ledus gabala formā, uz kura ir iemidzis liels un mīksts polārlācis...pildot atzveltnes funkciju.

Lasīt tālāk

Vitra Home Stories for Spring

Vitra versija par pavasarī aktuālo apkopota kolekcijā “Home Stories for Spring”. Nelielā, bet rūpīgi veidotā priekšmetu izlasē, kas gadalaikam atbilstoši šoreiz stāsta par dzīvi ārpus mājas, par gaišo un par priecīgo.

Lasīt tālāk

Cassina 2016

Jau no pašiem pirmsākumiem Cassina rūpnīca ar dizaina starpniecību ir runājusi par nākotni. 2017. gadā rūpnīcai apritēs 90, tādēļ, gatavojoties šim vērienīgajam notikumam, zīmols mij inovatīvo ar vēsturisko, piedāvājot svaigu šodienas redzējumu.

Lasīt tālāk

Rimadesio

Ar durvju, starpsienu un garderobju ražošanu itāļu zīmols Rimadesio nodarbojas vairāk nekā 50 gadus. Kopš deviņdesmito gadu sākuma zīmola dizaina autors ir Giuseppe Bavuso, un viņa projektēti ir arī šī gada Rimadesio jaunumi.

Lasīt tālāk